Сиблинги. Старший ребёнок в семье
Онащук Елена
Просмотров: 136

Порядок рождения. Старший ребенок.

Пожалуй, каждый согласиться, что порядок рождения в семье накладывает свой отпечаток на характер человека. Это  не новая тема, но она по-прежнему вызывает огромный интерес. Я много информации встречала о личностных особенностях, которые исследователи связывают с порядком рождения. Здесь я бы хотела обсудить не столь

ко черты характера, сколько чувства, характерные для старших и младших детей, возникающие во ответ на ситуацию или ожидания родителей.
Традиционно от старших детей всегда больше ожиданий, старшие – более ответственны и часто более тревожны. Их чаще преследует чувство вины и много злости, не всегда осознанной. Давайте разберемся, что откуда.
Читать дальше
Эмоции во время карантнина
Онащук Елена
Просмотров: 186

Всі ми, наразі, переживаємо непрості часи. Я думаю, що ніхто з нас не очікував нічого подібного – світову пандемію, перебування на карантині майже всього світу, закриття кордонів, необхідність суттєво змінити своє життя – відмовитись від контактів, прогулянок, зустрічей з друзями. Багатьом довилося відмовитися від роботи взагалі, декому – відмовитися від виконання своїх обов’язків звичним та зручним способом, а є і такі, хто в силу професії, продовжує відвідувати роботу, але це пов’язано з певними труднощами і додатковим ризиком. Додати до цього хвилювання від невідомості перед майбутніми і маємо не просту психологічну картину.

В цій статті та наступних, хочу навести вам ті думки та поради, які на мою думку можуть стати в нагоді. І почнемо з головного. Сьогодні я хочу повести розмову про наші почуття та емоції, які можуть супроводжувати нас в цей час.

Читать дальше
Погана поведінка дітей. Як і чим можуть допомогти правила в родині
Онащук Елена
Просмотров: 530

Не виховуйте дітей, вони все одно будуть схожі на вас. Виховуйте себе.

(Англійське прислів’я)

Дисципліна дитини це не просте питання, яке напевно не раз поставало перед кожним педагогом чи батьками. Чому діти галасують, не слухають те що їм говорять і не реагують на зауваження вчителя. Вдома не чують батьків і не виконують їх прохань? Чому, не зважаючи на обіцянки, через тиждень ситуація повторюються?

Для того, щоб можна було адекватно впливати на дітей, важливо зрозуміти причини їх поганої поведінки. Також, важливо пам’ятати, що дії тільки в рамках школи, не призведуть до позитивних змін. Роль та вплив батьків в цьому питанні є головними, тому що погана поведінка частіше за все – зашифроване послання для батьків. А педагогічний колектив, шкільний психолог та соціальний педагог можуть допомогти та підтримати батьків в непростій задачі – розібратися з причинами порушення дисципліни та скорегувати поведінку дитини.

Читать дальше